poniedziałek, 29 października 2012

Księgarnie NOVA zapraszają na spotkanie z Wiesławem Drabikiem

Wiesław Drabik (źródło: http://www.bajeczki.net)

Już dziś o godz. 17 w Tęczowej Księgarni (należącej do sieci księgarń NOVA) przy ul. Kościuszki 4 w Rzeszowie odbędzie się spotkanie z Wiesławem Drabikiem, autorem książek dla dzieci. Oto co można przeczytać o nim na jego stronie (na którą przy okazji też oczywiście zapraszam):


Autor ponad stu książeczek dla dzieci ukazujących się od 1995 r. w wydawnictwach: Skrzat, Siedmioróg, Debit, Wilga i Pascal. Są to pełne humoru, wierszowane bajeczki chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych, ale i rodzice czytający je swoim pociechom nie będą się nudzić... Przyczyniły się do tego wspaniałe ilustracje Marka Szala, Doroty Szoblik, Andrzeja Kłapyty, Pawła Kołodziejskiego i Carlosa Busquetsa.

Najbardziej znane książeczki to: "Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków", "Awantura na podwórku", "Łakomczucha", "Kocie łakocie", "MAŁa mYSZ skacze czyli myszomania". Niektóre z książek były prezentowane w programie telewizyjnym pt. "Książki z górnej półki", pokazano je również na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii w 2003 roku. Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszy się seria Zostań Mistrzem opisująca drogę do medali naszych najlepszych sportowców (występujących pod postaciami sympatycznych zwierzątek). 

Od kilku lat autor spotyka się z Czytelnikami swoich książek w bibliotekach, szkołach, przedszkolach i księgarniach w całej Polsce.

Nie miałyśmy do tej pory okazji zapoznać się z jego twórczością, więc chętnie to zmienimy i jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, dziś pojawimy się na tym spotkaniu z córeczką. Was też do tego zachęcam!

P.S. Dzień później (30 października o godz. 17) podobne spotkanie odbędzie się w Lesku przy ul. K. Wielkiego 3.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie choć kilka słów w komentarzu. :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...