poniedziałek, 7 stycznia 2013

Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem w Rzeszowie

Podczas przeglądania książek z dedykacjami od autorów (już wkrótce będziecie mogli przeczytać drugą notkę na ich temat) zauważyłam, że nie opublikowałam swojej relacji ze spotkania z Wiesławem Drabikiem, autorem wielu przezabawnych wierszowanych historyjek dla dzieci. 29 października 2012 r. w Tęczowej Księgarni dzieci mogły posłuchać opowieści pana Wiesława, wziąć udział w wielu przygotowanych przez niego quizach, a na koniec poprosić autora o dedykację.

Wiesław Drabik (ur. 17 marca 1956 r. w Krakowie) książki publikuje od połowy lat dziewięćdziesiątych. Jego dzieła ukazywały się nakładem wydawnictw Skrzat, Siedmioróg, Debit, Wilga i Pascal. Jak można przeczytać na jego stronie internetowej są to pełne humoru, wierszowane bajeczki chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych, ale i rodzice czytający je swoim pociechom nie będą się nudzić. I słowa te mogę już teraz potwierdzić. Wierszowane historie nie są przegadane i wprawiają w świetny humor nie tylko dzieci, ale także dorosłych.
Moja córka czeka na dedykację


Na początku październikowego spotkania autor opowiedział młodym czytelnikom, w jaki sposób powstaje książka (ilustracje do niej, okładka) oraz skąd czerpie pomysły na nowe wierszyki. Nie była to jednak monotonna wypowiedź w formie wykładu, a żywa dyskusja z małymi gośćmi. Pan Wiesław bardzo szybko złapał z nimi wyśmienity kontakt. Zadawał wiele pytań, a w nagrodę za dobrą odpowiedź rozdawał tak uwielbiane przecież przez dzieciaki naklejki, obrazki do kolorowania czy zakładki. Nie było pytania, po zadaniu którego nie ujrzelibyśmy wzniesionych wysoko rąk, czasem autor nie zdążył nawet dokończyć zdania, a odpowiedź już padała. Nie obyło się oczywiście bez przeczytania kilku utworów (m.in. Uciekł niedźwiedź)

O dobrą, ciepłą atmosferę zadbali także pracownicy Tęczowej Księgarni. Jak zwykle dzieci mogły rozsiąść się na leżących na dywanie wygodnych poduszkach, obok których gromadziły swoje konkursowe zdobycze.  Pod koniec spotkania odbyło się ich podliczenie. Dziecko, które miało najwięcej nagród, jako dodatkowy prezent dostało książkę z dedykacją autora. Oczywiście i pozostali mali miłośnicy literatury mogli otrzymać taką pamiątkę. Każda z wierszowanych historyjek jest wydana jako osobna książeczka, więc już za 3-4 zł można było zakupić jedną z nich i następnie podejść wraz z dzieckiem do autora i poprosić o podpis. I my tak uczyniłyśmy. Karolinka stała się szczęśliwą posiadaczką książki Uciekł niedźwiedź, która przez ponad dwa miesiące, jakie minęły od tego spotkania, była dziesiątki razy przez nas czytana (córka zna ją już zresztą na pamięć). Nieco później kupiłam jej inną historyjkę (Awantura na podwórku), do której też często wracamy.

Zapewne część z Was nie słyszała jeszcze o tym autorze. Warto rozejrzeć się więc za jego dziełami. Zapraszam również na jego stronę internetową. Znajdziecie tam więcej informacji na jego temat, spis książek, a także wiele zagadek, które na pewno spodobają się Waszym dzieciom.8 komentarzy:

 1. Super, że są organizowane takie spotkania :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda. :) Dziękuję za komentarz. :)

   Usuń
 2. Książeczki bardzo fajne i zabawne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię książeczki tego Pana :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zazdroszczę ci, że możesz chodzić z córką na takie spotkania. W moim małym miasteczku nie ma szans na tego typu atrakcje:) A książeczki Pana Drabika mamy w swojej bibliotece. Tymek szczególnie lubi te o policji, karetce, górskim pogotowiu i straży miejskiej. Dzięki nim nauczył się już nawet numerów alarmowych na pamięć:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie choć kilka słów w komentarzu. :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...