środa, 6 lutego 2013

Rzeszów: Głośne czytanie w sali Cztery Jabłka

źródło zdjęcia: lasalette.pl

Ostatnio dowiedziałam się od znajomej o głośnym czytaniu, które odbywa się w każdy trzeci wtorek miesiąca w sali Cztery Jabłka (parafia MB Saletyńskiej) przy ul. Dąbrowskiego 71 w Rzeszowie.


Jak pisze na stronie internetowej p. Regina Mamczur, wszystko zaczęło się od spotkania ze nieżyjącą już Elżbietą Szmigielską, pasjonatką literatury i dr filologii. Była na nim obecna Małgorzata Dudek, żona .dra Adama Dudka, lekarza pediatry i endokrynologa, który powiedział: Koniecznie trzeba zrobić coś dla dzieci. I tak zrodził się pomysł, by lekarz poza leczeniem czytał też dzieciom bajki. Inicjatywę poparł dr Artur Bijoś. Scenariusz każdego takiego spotkania przygotowuje wspomniana p. Małgorzata Dudek, która jest pedagogiem, logopedą i bibliotekarką. Mali czytelnicy mogą nie tylko słuchać opowieści, ale także uczestniczyć w przedstawieniach i spotkaniach z autorami.

Oddam głos p. Reginie Mamczur: Od ponad roku, goszczą więc na pufach i sofkach większe i mniejsze dzieciaki, by wzruszać się i wzrastać dzięki najlepszej literaturze dziecięcej. I tej klasycznej, sprawdzonej od pokoleń, i tej współczesnej, polecanej przez znawców, nagradzanej w konkursie imienia Astrid Lindgren , a potem, pięknie wydawanej, przez Literacki Egmont, Papilon czy Zakamarki. 

Najbliższe spotkanie odbędzie się 19 lutego 2013 r. o godz. 18:00 i poświęcone będzie książce Apolejka i jej osiołek Marii Krüger. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, na pewno się na nie wybierzemy. Bliżej tego terminu umieszczę jeszcze specjalną notkę na blogu, a potem krótką relację z wydarzenia.

Więcej informacji:

4 komentarze:

  1. Szkoda, że u nas czegoś takiego nie ma :) Rewelacja :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja znów żałuję, że dopiero niedawno się o tym dowiedziałam, ale lepiej późno niż wcale. :)

      Usuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie choć kilka słów w komentarzu. :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...