poniedziałek, 1 lipca 2013

Rzeszów: WDK zaprasza na promocję książki Bogusława Kotuli "Nie balim się Rzeszowa"

Dodaj napis

Dnia 10 lipca 2013 r. (środa) o godz. 18.00 w  klubie Turkus przy ul. Okrzei 7 odbędzie się promocja najnowszej książki Bogusława Kotuli Nie balim się Rzeszowa. Na spotkanie zaprasza Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.

Zaryzykuję stwierdzenie, że chyba każdy Rzeszowianin słyszał o Franciszku Kotuli, ojcu pana Bogusława, słynnym rzeszowskim etnografie, historyku i folkloryście. A nawet jeśli nie o nim, to przynajmniej o ulicy jego imienia, która znajduje się w Rzeszowie. Franciszek Kotula napisał szereg wartościowych publikacji. Jego syn Bogusław również ma na swoim koncie książki. O najnowszej z nich opowie na środowym spotkaniu.


Gośćmi Bogusława Kotuli będą pianista Waldemar Acedański, kwartet muzyczny prof. Antoniego Walawendra oraz iluzjonista Jerzy Berdo-Berdowski, który zaprezentuje zgromadzonej na spotkaniu publiczności kilka zapierających dech w piersiach sztuczek.
Bogusław Kotula
(źródło: zlp.rzeszow.pl,
fot. Estera Kulawska)

Bogusław Kotula urodził się w 1838 r. Z wykształcenia jest historykiem. Do tej pory wydał następujące publikacje: Hejleluki, czyli anegdoty prawdziwe o Franciszku Kotuli, Rzeszowskie lizaki, Lot kiczki, Kiedy Rzeszów był Reichshofem, Na kuca po kampe, Kostka szarego mydła, Majzlem, szmerglem, klinem, Uśpić psa, Zobaczyć Rzeszów i... Nie balim się Rzeszowa to jego dziesiąta książka o naszym mieście. 

Wstęp na spotkanie autorskie jest bezpłatny.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie choć kilka słów w komentarzu. :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...