niedziela, 9 lutego 2014

Rzeszów: CH Plaza oraz WDK zapraszają na koncerty Ernestine Bluteau

W dniach 13 i 14 lutego 2014 r. odbędą się w Rzeszowie dwa recitale francuskiej pianistki Ernestine Bluteau. Miłośników muzyki poważnej czeka koncert "Zakochaj się w klasyce", zaplanowany na godz. 20:30 w Centrum Handlowym Plaza oraz organizowany dzień później o godz. 18. Paryski akcent walentynkowy na Podkarpaciu w klubie Turkus przy WDK. Obydwa koncerty poprowadzi matka pianistki, Krystyna Mazurówna.

Na pewno pojawię się na pierwszym koncercie. Bardzo jestem ciekawa, jakie utwory zagra Ernestine Bluteau. Wstęp na obydwa wydarzenia jest wolny, niemniej jednak obowiązują bezpłatne wejściówki do zdobycia m.in. w WDK.

Kilka informacji o pianistce:

 Ernestine Bluteau, (córka Krystyny Mazurówny) urodzona w Paryżu w roku 1977, posiada bogaty i zróżnicowany życiorys artystyczny. Po studiach w Szkole Baletowej i doświadczeniach z filmem (rola córki Gerarda Depardieu a wnuczki Yves Montand w filmie „Jean de Florette” w reżyserii Claude Berri) i po uzyskaniu matury matematycznej zdobyła licencję (w wieku lat siedemnastu!) na studiach filozofii, by wreszcie jednak definitywnie zająć się zawodowo muzyką. W ramach wielorakich specjalizacji w tej dziedzinie ukończyła konserwatorium paryskie w klasie fortepianu a potem i fletu, zdobywając każdorazowo Premier Prix Ville de Paris. Następnie uzyskała również pierwszą nagrodę studiując Orkiestrę Kameralną, i zwróciła się też w kierunku akompaniamentu, otrzymując pierwsze miejsce w Wyższej Szkole Muzycznej w Orleanie, a następnie pogłębiając studia w tym samym kierunku (także uwieńczone Pierwszą Nagrodą) w Wyższym Konserwatorium w Paryżu. Uczestniczy w koncertach i spektaklach muzycznych orkiestr kameralnych (trio z klarnetem i skrzypcami, inne trio z klarnetem i wokalistką sopranową jak i zespoły muzyki współczesnej). Równolegle zajmuje się akompaniowaniem śpiewaków operowych i zespołów wokalnych, uczestniczy w pracy operowej jako szef śpiewu, piastując zarazem stanowisko profesorki - akompaniatorki w konserwatorium. Pociąga ją scena, na której dzieli swoje doświadczenia z aktorami w spektaklach teatru muzycznego (spektakl „Historia żołnierza” Strawińskiego), lekturach poezji i z tancerzami – jako pianistka, aktorka, kompozytor i akompaniatorka. Interesują ją równolegle bardzo różne rodzaje muzyki, ma doświadczenia w różnorakich stylach - uczestniczy w koncertach i nagraniach nie tylko muzyki klasycznej, ale i piosenki francuskiej, jak też muzyki południowo – amerykańskiej, afrykańskiej i elektronicznej.

(źródło: Internet)

Za informację oraz zaproszenie dziękuję Pani Krystynie Leśniak-Moczuk.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie choć kilka słów w komentarzu. :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...