niedziela, 23 lutego 2014

Rzeszów: Spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską i promocja książki "Beksińscy. Portret podwójny"

W Księgarni Tęczowej najczęściej odbywają się spotkania przeznaczone dla dzieci. Tym razem jednak mam informację dla dorosłych czytelników. W poniedziałek, 24 lutego 2014 r. o godz. 17.00, przy ul. Kościuszki 4 rozpocznie się spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską, autorką książki "Beksińscy. Portret podwójny".Premiera książki, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak, miała miejsce 20 lutego. W ramach jej promocji autorka zaplanowała spotkania z czytelnikami w takich miastach jak Warszawa, Sanok, Rzeszów, Kraków i Sopot. 

O książce:

„Zdzisław Beksiński nigdy nie uderzy swojego syna. 
Zdzisław Beksiński nigdy nie przytuli swojego syna”.

To nie jest książka o znanym i modnym malarzu, który malował dziwne i straszne obrazy. To nie jest książka o jego mrocznym synu, który fascynował się śmiercią i tak długo próbował popełnić samobójstwo, aż mu się udało. Ani też książka o obsesjach, natręctwach, fobiach i artystycznych szałach. Ani też o karierze, pieniądzach, wystawach i krytykach. To nie jest książka o dziwnych uczuciowych związkach, fascynacji muzyką i filmem oraz nowymi technologiami. To nawet nie jest książka o ludziach, którzy pisali dużo listów.

To książka o miłości – o jej poszukiwaniu i nieumiejętności wyrażenia. I o samotności – tak wielkiej, że staje się murem, przez który nikt nie może się przebić. O tym, że czasem bardzo chcemy, ale nie wychodzi. O tym, że życie czasami przypomina śmierć, a śmierć – życie.

(źródło: www.znak.com.pl)

I dosłownie kilka zdań o autorce:
Magdalena Grzebałkowska ukończyła historię na Uniwersytecie Gdańskim, od 13 lat jest reporterką „Gazety Wyborczej". Mieszka w Sopocie.
(źródło: lubimyczytac.pl)
Ma na swym koncie świetnie przyjętą przez czytelników biografię ks. Jana Twardowskiego pt. "Ksiądz Paradoks".

1 komentarz:

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie choć kilka słów w komentarzu. :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...