czwartek, 20 lutego 2014

ZAPOWIEDŹ: Lidia Miś "W pewnym teatrze lalek"


Nie od dziś wiadomo, że moja córeczka jest wielką miłośniczką twórczości Lidii Miś. To właśnie tę pisarkę Karolinka wymienia na pierwszym miejscu, kiedy ktoś zapyta ją o ulubionego autora. Zresztą i ja pałam ogromną sympatią zarówno do książek Lidii Miś, jak i do niej samej. Nic dziwnego więc, że z takim podekscytowaniem czekamy na ukazanie się jej najnowszej książki pt. "W pewnym teatrze lalek".

O tym, że taka książka zostanie wydana, dowiedziałyśmy się kilka miesięcy temu od pani Magdaleny, która zajmuje się w wydawnictwie Dreams marketingiem. Bardzo się cieszymy, że już lada dzień, bo 23 lutego 2014 r., publikacja ujrzy światło dzienne.


Kilka słów na temat książki:

Do teatru lalek przybywa nowa marionetka Perełka. Jest niedoświadczona i nigdy nie występowała na scenie. Do roli aktorki pomagają jej przygotować się nowi przyjaciele: Kamilla, Babcia, Miś i Kaczka. Plejada marionetek, jawajek i pacynek wiedzie na pozór beztroskie życie, co rusz wcielając się w nowe kreacje. Okazuje się jednak, że aktorstwo niesie ze sobą wiele wyzwań, a teatr jest czymś więcej niż pracą – jest całym ich światem!

Książka W pewnym teatrze lalek w sposób zabawny, a zarazem wzruszający opowiada o kształtowaniu charakteru, partnerskich relacjach i przynależności do grupy. To opowieść o budowaniu własnej tożsamości, rozpoznawaniu emocji oraz o otwartości na potrzeby innych. 

(źródło: dreamswydawnictwo.pl)

I kilka słów o Lidii Miś:

Lidia Miś, właściwie Lidia Miś-Nowak ur. 27 marca 1977 roku w Ropczycach. Pierwsza książka, baśń dla dzieci Odwiedzając czarownice, wydana pod patronatem Związku Literatów Polskich oddział w Rzeszowie, ukazała się w 2004 roku. Za jej napisanie w lutym 2005 roku autorka została uhonorowana nagrodą ZLP za Najlepszy Debiut Prozatorski Podkarpacia. Drugie wydanie baśni oraz dwie kolejne pozycje, wydane zostały przez rzeszowsko-warszawskie wydawnictwo. Od 2010 roku na stałe związana z Wydawnictwem Dreams. W grudniu 2010 za książkę Opowieści Biblijne dziadzia Józefa otrzymała Nominację w plebiscycie wortalu granice.pl do "Najlepszej książki na gwiazdkę" i "Najlepszej książki na zimę 2010" - wyróżnienie jury.

(źródło: dreamswydawnictwo.pl)

1 komentarz:

  1. Uwielbiam teatr w każdej postaci :) chętnie przeczytałabym tę książeczkę :)

    OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie choć kilka słów w komentarzu. :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...