wtorek, 1 kwietnia 2014

Rzeszów: Polskie Radio Rzeszów zaprasza na koncert zespołu Dwie Korony


Cóż, już jakiś czas temu moje Czytelnicze zacisze zmieniło się w Zacisze czytelniczo-muzyczne. Coraz śmielej sobie poczynam na tym polu i jest mi z tym dobrze. Dlatego też zamieszczam kolejną zapowiedź koncertową. W najbliższy piątek, 4 kwietnia 2014 r. o godz. 19.00, w studiu koncertowym Polskiego Radia Rzeszów przy ul. Zamkowej 3 odbędzie się koncert zespołu Dwie Korony, na którym wykonane zostaną piosenki Krzysztofa Klenczona.


Oczywiście musiałabym być chora, żeby się nie wybrać na to wydarzenie, zresztą pewnie poszłabym tam nawet z gorączką. :) Dziś byłam odebrać wejściówki i już odliczam dni do piątku!! Wstęp jest wolny, a wspomniane wejściówki można wygrać na antenie Polskiego Radia Rzeszów.

Dla niezorientowanych napiszę, że Krzysztof po odejściu z Czerwonych Gitar założył zespół Trzy Korony i to właśnie stąd taka a nie inna nazwa formacji, która wykonuje jego przeboje. Warto też wspomnieć, że rzeszowski koncert odbędzie się na trzy dni przed 33. rocznicą śmierci Niuńka.

Kilka słów o zespole:

Zespół DWIE KORONY tworzą zawodowi muzycy którzy w swojej artystycznej karierze wydali autorskie płyty  i występowali na  prestiżowych festiwalach. Grając przeboje Krzysztofa Klenczona -lidera Polskiej muzyki rockowej nigdy  nie liczyli na tani poklask, a połączyła ich wspólna pasja  i autentyczna miłość do minionych  lat 70-tych i 80-tych.

Dwie Korony przez dziesięć lat swojej obecności na estradzie zagrały setki koncertów w kraju, odbyły trasy koncertowe dla Polonii za granicą. Zespół nagrał również kilka własnych kompozycji emitowanych w formie teledysków w TVP 3,  Polsat 2,  TV 4..

Muzycy bardzo wysoko cenią sobie bezpośredni kontakt z fanami Krzysztofa Klenczona występując na prestiżowych imprezami poświęconych twórczości tego wielkiego muzyka.   

Do koncertów zespół został przygotowany przez JANUSZA KONDRATOWICZA, autora tekstów a zarazem przyjaciela tego wielkiego muzyka. 

Zespół DWIE KORONY  nagrał również płytę w wersji akustycznej z największymi przebojami Krzysztofa Klenczona. Płyta została wydana przez Polskie Radio w Katowicach stając się wydarzeniem na naszym rynku   muzycznym.

Piosenki które zespół prezentuje to wspaniałe kompozycje które zawsze będą wiodły prym w Polskiej fonotece muzycznej, dlatego koncerty przeważnie kończą się bisami.

Zespół Dwie Korony występuje w następującym składzie:
Jarosław Woźniczka-  gitara akustyczna , wokal główny
Romuald Pawlak-  gitara solowa , chórki
Arkadiusz Kaliński- instrumenty klawiszowe,  saksofon, chórki
Marcin Grzybek- gitara basowa
Seweryn Piętka- perkusja 

źródło: http://www.radio.rzeszow.pl/

A na koniec dla odmiany zdjęcie Krzysia. :) <3

źródło: strona Fanów KK na Facebooku


4 komentarze:

 1. Muzyczne jak muzyczne, raczej Klenczonowe. ;-)

  Ania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tam od razu Klenczonowe :P O muzyce poważnej było ostatnio - dwa razy nawet. :D

   Usuń
 2. Dobry koncert nie jest zły :)
  Niestety, do Rzeszowa mam za daleko, by wybrać się tam na pojedynczy koncert.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za komentarz. :) A koncert był super!!! Zdarłam gardło na maksa!!!! Czaadd!!! Tyle jestem w stanie napisać na razie!!!

   Usuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie choć kilka słów w komentarzu. :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...