poniedziałek, 12 maja 2014

Wojewódzka i Miejska Biblioteka w Rzeszowie zaprasza na cykl spotkań ze Sławomirem Koprem

Wojewódzka i Miejska Biblioteka w Rzeszowie zaprasza na cztery spotkania autorskie ze Sławomirem Koprem. W dniach od 12 do 14 maja autor odwiedzi Tarnobrzeg, Nową Dębę, Lutoryż i Lubenię. Spotkania odbywają się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki.

Sławomira Kopra będzie można spotkać kolejno w takich miejscach jak: Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnobrzegu - 12 maja, godz. 17.00, Biblioteka Publiczna w Nowej Dębie - 12 maja, godz. 19.00, Biblioteka Publiczna w Lutoryżu - 13 maja, godz. 17.00, Gminna Biblioteka Publiczna w Lubeni - 14 maja, godz. 17.00.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że pojawię się na wtorkowym spotkaniu w Lutoryżu. Oczywiście wiąże się to z rezygnacją ze spotkania z Magdaleną Zimny-Louis. Szkoda, że nie posiadam zdolności bilokacji. :) Jako że zarówno z wykształcenia, jak i pasji jestem historykiem, a dwudziestolecie międzywojenne, na którego temat autor napisał sporo książek, jest mi szczególnie bliskie, nie mogłam podjąć innej decyzji. Po przeczytaniu kilku książek Sławomira Kopra, na pewno kiedyś sięgnę po następne, a na razie chętnie wysłucham co ma do powiedzenia na żywo. No i zdobędę dedykacje na posiadanych przeze mnie egzemplarzach publikacji pt. Wielcy zdrajcy i Gwiazdy Drugiej Rzeczypospolitej.

Kilka słów o Sławomirze Koprze:

Historyk, absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. 

Autor m. in.: "Tajemnic i sensacji świata antycznego", "Miłości, seksu i polityki w starożytnej Grecji i Rzymie", "Śladami pierwszych Piastów", "Wędrówek po Polsce piastowskiej", "Spaceru po Lwowie", "Życia prywatnego elit II Rzeczypospolitej". Aktualnie specjalizuje się w okresie międzywojennym dziejów Polski i historii polskiej obyczajowości XIX stulecia.

W swoich książkach stara się pokazać historię „z ludzką twarzą”; ważne osobistości w dziejach naszego kraju w życiu codziennym, nie unikając drażliwych tematów. Wychodząc z założenia, że życie prywatne, z jego wszystkimi składnikami jest ważną częścią biografii każdego człowieka, porusza tematy z reguły pomijane przez innych badaczy. 

A polityk czy artysta ukazany „w szlafroku i kapciach” zyskuje tylko na autentyczności. Nic tak bowiem nie fałszuje obrazu jak tworzenie posągowych postaci, pozbawionych uczuć, wad czy zwykłych ludzkich słabości. 

Sławomir Koper mieszka w Legionowie, oprócz historii pasjonuje się muzyką i sportem.

(źródło: lubimyczytac.pl)

1 komentarz:

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie choć kilka słów w komentarzu. :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...