piątek, 13 czerwca 2014

Już niedługo, coraz bliżej... II Pułtusk Festiwal im. Krzysztofa Klenczona

W dniach 27-28 czerwca 2014 r. w Pułtusku odbędzie się wydarzenie, na które z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej muzyki. Właśnie na te dni zaplanowany został II Pułtusk Festiwal im. Krzysztofa Klenczona. Organizatorami II edycji Festiwalu są Miasto Pułtusk oraz Stowarzyszenie Wspólnota Polska. Honorowy patronat nad nim objęła Alicja Klenczon, wdowa po Artyście.

Miejsce festiwalu nie zostało oczywiście wybrane przypadkowo. To właśnie w Pułtusku 14 stycznia 1942 r. na świat przyszedł mały Krzysiu, późniejszy frontman Czerwonych Gitar i Trzech Koron, wspaniały muzyk, autor m.in. takich przebojów jak "Kwiaty we włosach", "Matura", "Nikt na świecie nie wie" czy "10 w skali Beauforta". 

Na przybyłych do Pułtuska gości czekać będzie sporo atrakcji. Zaplanowano wystawę fotografii, projekcje filmów i oczywiście wiele koncertów. W pierwszy dzień piosenki z repertuaru Krzysztofa i nie tylko zaprezentują uczestnicy II etapu eliminacji konkursu festiwalowego. Laureaci konkursu festiwalowego zaśpiewają na wieczornym koncercie "My z XX wieku" wraz z gwiazdami wieczoru: Stanem Borysem, Tadeuszem Woźniakiem, Wojciechem Kordą, Natalią Niemen, Alkiem Nowackim, Jackiem "Budyniem" Szymkiewiczem, Adamem Krylikiem, Mariką, Tymonem Tymańskim, The Calog i Magdaleną Chołuj.

Program Festiwalu dostępny jest na stronie www.pultuskfestiwal.pl (dokładnie tutaj).

Odliczam już dni do wyjazdu i jestem bardzo podekscytowana! A co do odliczania właśnie, to za każdym razem, kiedy zajrzymy na stronę Festiwalu im. Krzysztofa Klenczona, możemy zobaczyć, ile czasu - co do sekundy! - zostało jeszcze do jego rozpoczęcia. Kiedy kończyłam pisać ten tekst, było to dokładnie tyle, ile na załączonym zrzucie ekranu. :)Zachęcam Was też do obejrzenia tego krótkiego filmiku, będącego jednocześnie zaproszeniem na Festiwal. :)


II Pułtusk Festiwal im. Krzysztofa Klenczona 2014 from Pułtusk Festiwal 2014 on Vimeo.

2 komentarze:

  1. Baw się dobrze :) czekam na relację, bo ja w tym czasie będę się bawić na LIfe Festival Oświęcim :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W takim razie obie wtedy będziemy bawić się wspaniale! :)

      Usuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie choć kilka słów w komentarzu. :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...