niedziela, 13 lipca 2014

Literacki Projekt KREW, czyli kryminalny eksperyment cenowy

Kilka dni temu dostałam e-mail od Krzysztofa Koziołka, napisał mi w nim o nowym, bardzo ciekawym projekcie literackim. Postanowiłam podzielić się tymi informacjami z moimi czytelnikami. Literacki Projekt KREW polega na udostępnianiu e-booków w systemie Płacisz Po Przeczytaniu (PPP). W skrócie: Ściągasz. Czytasz. Płacisz tylko tyle, ile chcesz.


Oto kilka informacji, które otrzymałam od Krzysztofa Koziołka:


Projekt działa na prostej zasadzie: Ściągasz ebooka. Czytasz ebooka. Za darmo. Ale jeśli powieść zafrapuje Cię na tyle, że zechcesz za nią zapłacić i tym samym wesprzeć pracę autora nad kolejnymi dobrymi kryminałami, możesz to zrobić :) Decyzja o ewentualnej wpłacie leży tylko i wyłącznie w gestii Czytelnika, tak samo zresztą jak wysokość wsparcia. Taki system Płacisz Po Przeczytaniu (ang. Pay After Reading) jest coraz bardziej popularny na Zachodzie, w Polsce w przypadku literatury beletrystycznej to absolutna nowość, a "Bóg nie weźmie w tym udziału" jest prawdopodobnie pierwszą w naszym kraju powieścią wydaną najpierw w wersji papierowej, a teraz w darmowej wersji elektronicznej w systemie PPP!

Pierwszą publikacją dostępną w ramach tego projektu jest powieść Krzysztofa Koziołka pt. „Bóg nie weźmie w tym udziału”. Znów oddaję głos autorowi.

Opis powieści:
Wiesław Fidler, tajniak głęboko zakonspirowany w strukturach mafijnych, zostaje zdradzony. Mafia wydaje wyrok śmierci na niego i jego żonę. Cudem udaje mu się wyjść cało z zamachu, zostaje jednak ciężko ranny, a zabójcza kula dosięga jego ukochaną. Ledwie Fidler rozpoczyna rehabilitację, gdy dostaje propozycję kolejnej tajnej akcji. Tym razem ma doprowadzić przed oblicze sprawiedliwości morderców swojej żony. Aby tego dokonać, musi trafić do celi więzienia w Wołowie. W tym czasie do tego samego więzienia trafia pewien pedofil, który rozpoczyna kampanię społeczną mającą przywrócić w Polsce karę śmierci za najcięższe zbrodnie. Wkrótce tajniaka szukającego zemsty oraz pedofila-recydywistę połączy wspólny cel. Spróbują go osiągnąć, bez względu na cenę, jaką przyjdzie im za to zapłacić.

Ebook do pobrania znajduje się pod poniższym linkiem:
http://krzysztofkoziolek.pl/index.php/ebooki

Co myślicie o tym kryminalnym eksperymencie cenowym? Czy ma on szansę powodzenia w naszym kraju? Zapraszam do dyskusji.

4 komentarze:

 1. Moim zdaniem to nie przejdzie...jak za coś nie trzeba płacić to ludzie nie zapłacą... a może się mylę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety... taka jest właśnie mentalność wielu ludzi: nawet jeśli im się książka spodoba, nawet jeśli mają pieniądze, nie zapłacą, bo nie ma takiego obowiązku. :( Ja na razie pobrałam ebooka, ale jeszcze go nie przeczytałam. Jeśli przeczytam i mi się spodoba, na pewno wpłacę jakąś kwotę, bo czemu nie? :)

   Usuń
 2. również jakiś czas temu otrzymałam taki mail, ale wątpię że to się przyjmie.
  chociaż inicjatywa godna pochwały!
  recenzjeami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie choć kilka słów w komentarzu. :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...