piątek, 2 września 2016

Rzeszów: Narodowe czytanie „Quo vadis” przy Fontannie Multimedialnej


Już w najbliższą sobotę, 3 września 2016 r. odbędzie się V Narodowe Czytanie pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Tym razem wspólnie czytana będzie powieść Henryka Sienkiewicza „Quo vadis”. Mieszkańców Rzeszowa i okolic na wydarzenie zaprasza Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc. Oczywiście nie może mnie tam zabraknąć! Widzimy się przy Fontannie Multimedialnej przy Alei Lubomirskich.


Wydarzeniu towarzyszyć będzie wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Rozpocznie się ono od flash mob (16.05-16.08), a więc krótkiego, wspólnego czytania wybranego przez organizatorów fragmentu „Quo vadis”. W ramach „Przestrzeni młodego czytelnika” (16.00-19.00) zaplanowane są gry, animacje, zabawy, warsztaty plastyczne i malowanie twarzy. Odbędą się m.in. gry towarzyskie: „Flirt z dziełami Henryka Sienkiewicza”, „Śladami Stasia i Nel” oraz „Afrykańskie safari”, a także skakanie na piłkach, łowienie rybek, polowanie na dywanie z trawy, przeciąganie liny, kalambury, zabawy z chustą i wiele, wiele innych…

Kolejna atrakcja to „Warsztaty sleeveface” (16.00-19.00). Podczas nich dzieci oraz dorośli będą mieli okazję zapozować do zdjęć z okładkami książek. Odbędzie się też akcja boockrossingowa „Uwolnij Sienkiewicza”, podczas której będzie można wymienić się książkami lub je pozostawić dla innych. Nie można też nie wspomnieć o „Wystawie o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza”, przybliżająca uczestnikom postać pisarza. Na koniec, o godz. 20.00, będzie można zobaczyć specjalny pokaz Fontanny Multimedialnej z udziałem aktorów pn. „Folk dookoła świata” i „Walka Tytanów”.

2 komentarze:

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie choć kilka słów w komentarzu. :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...